Sobota, 11. září 2004
Pravda o 11.9.2001 - 9/11 truth

Sobota, 11. září 2004
Připomínka 11.9.2001

Jak to vlastně bylo?

Počasí
Bylo oblačno až zataženo, na jihu Čech se vyskytovaly slabé přeháňky. Během dne od severozápadu přibývala oblačnost a zvláště v severní polovině našeho území se vyskytoval občasný déšť. Teploty vystoupily na 11 až 16°C a vál západní vítr 4-8 m/s.
Policie
01.30 — V tuto pozdní noční dobu se ozval na lince 158 mladý mužský hlas a požádal policisty o pomoc. Nejednalo se o žádný závažný trestný čin, mladík potřeboval pomoc spíše technického rázu, bavil se totiž s kamarády a v průběhu zábavy jej a jeho přátele napadlo spoutat jednoho z účastníků posezení pouty. Zapomněli však, že nemají od pout klíče a tudíž nemohou svého přítele nyní vysvobodit. Policejní hlídka byla v Lotyšské ulici v Praze 6 v několika málo minutách a mladého muže z pout vysvobodila.
Zdravotnictví
Možnost vyléčit smrtelnou Creudsfeld-Jakobovu chorobu, lidskou variantu BSE je na obzoru. Dvě na sobě nezávislé studie prokázaly, že protilátka Prionicis 6H4, která se testuje i u nás pod názvem testu Prionicis Checks„ vytváří imunitu proti lidské variantě BSE. Primář neurologické kliniky Thomayerovy nemocnice však prohlásil, že se tato látka u nás zatím ověřuje pouze na tkáňových kulturách a nikoli na pacientech.
Nigérie
Důkladně ozbrojení vojáci, kteří se v minulých dnech snažili ve středonigérijském městě Jos udržet pořádek, když ve srážkách mezi muslimy a křesťany zahynuly desítky osob, nyní hlídkují. Násilí vybuchlo 7. září po týdnech rostoucího napětí při hádce před mešitou. Zdá se, že většinou útočili křesťané na členy muslimské obce v Jos. V hrůze z násilí vyhledalo asi 6000 obyvatel útočiště na policejní stanici, uvádí dopisovatelé. Do nejvýznamějšího města na jihu státu Lagos byly odeslány policejní posily, které mají zajistit, aby nedošlo k odvetě. V severní Nigérii jsou vztahy mezi muslimy a křesťany napjaté od doby, kdy 12 z 19 států v oblasti přijalo islámský zákon šaria, který křestané důrazně odmítají.
Ve spolupráci s In Touch Ministries, SIM a západoafrickou Evangelikální církví vysílá HCJB World Radio do Nigérie už více než rok každý týden půlhodinové pořady v jazyce igbo, kterým hovoří téměř 15 miliónů Nigérijců. Pořady se vysílají na krátkých vlnách z Johannesburgu v Jižní Africe.
Temelín
Na pět dnů přestal první blok Temelína dodávat elektřinu do rozvodné sítě. Personál elektrárny totiž včera dopoledne odpojil turbogenerátor od rozvodné energetické sítě. "Plánovanou pětidenní přestávku využije obsluha na korekce regulací turbogenerátoru. Při nich zohlední výsledky posledních testů, které trvaly více než dva týdny," potvrdil mluvčí elektrárny Milan nebesář.
Ještě v průběhu pondělí se snížil výkon reaktoru na tři procenta. Včera ráno dodával blok při pětatřicetiprocentním výkonu reaktoru asi 260 megawattů. O víkendu byl výkon generátoru na úrovni 250 až 400 megawattů.
Praha
Degustace vína — Vinný klub Karlovo náměstí — Řízená degustace bulharských vín, dovážených birmou BGK&T, reprezentovanou populárním a oblíbeným mgr.Kirilem Berovským, byla poprvé hodnocena tzv. pětibodovým systémem, použitým například při Pardubickém festivalu vína i na dalších soutěžích. Zdá se být objektivní a jak ho Branko Černý vysvětlil, vede hodnotitele přehledně jednotlivými vlastnostmi vína a přiřazuje jim hodnoty koeficienty, odpovídajícími váze toho kterého znaku, aniž by hodnotile nadměrně zatěžoval.
Kiril předvedl na začátel dva málo zajímavé vzorky starších jakostních sauvignonů, které nejsou v běžné nabídce, aby pak představil svůj současný obchodní sortiment. Všem se nám zdálo, že Merlot nebyl tentokrát v dobré kondici, ovšem oba špičkové Cabernet Sauvignony a ušlechtilé Chardonnay opět přesvědčily a nadchly. Tak, jak tato vína získávají ceny na výstavách ve světě i u nás, tak se po právu umístila i v hodnocení členů a hostů Vinného klubu.
1. Cabernet Sauvignon Domaine Boyar 96 Premium Reserva, Iambol 5,13 bodů Udělalo největší dojem, SVG Forum Lednice stříbro, a mnoho dalších medailí
2. Chardonnay 98 reserva, Domaine Boyar, Šumen 10,3 bodů Aromatické Chardonnay s tóny jižního ovoce v lehkém bariku, americký dub 6 měsíců, zlatá z Prešova 2001, v Brně 2000 taky, pouze 1,85 zbyt.cukru
3. Cabernet Sauvignon Domaine Boyar 96 Reserva 12,13 bodů Intenzivní chuti a svěží barvy, neagresivní barik
4. Danube Prista Sauvignon Yantra Valley 1997 17,6 bodů Ovocný Sauvignon , lahvově zralý, vyšší barvy
5. Merlot Domaine Boyar 1998 17,73 bodů Víno syté barvy v bariku, lehce cizí tóny v dochuti
6. Danube Prista Sauvignon Blanc Ruse suché jakostní 1997 26,73 bodů Vyšší barva, ovocná stařinka, netypický v odrůdové charakteristice, již se (nastěstí) nedováží
Sport
1.kolo, 11.9.2001, , Zimní stadion Plzeň

HC Keramika Plzeň — HC Excalibur Znojemští Orli 4 : 2

26. Řezníček (z trestného střílení), 35. Eiselt (Kořínek), 48. Vostřák (Sedlák), 49. V. Král (Eiselt) — 29. Pavel Kumstát (Uram), 55. Soudek (P. Pucher). Rozhodčí: Havlík — Guth, Rittich. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Diváci: 6801. Třetiny 0:0, 2:1 a 2:1.

Plzeň: Šimonovič — Výborný, Řezníček (41. Dobrovolný), Benák, I. Vlček, Chotěborský, Hanzlík — Vostřák, Michal Straka, Sedlák — V. Král, Kořínek, Eiselt — Dvořák, J. Straka, Andrašovský.

Znojmo: O. Svoboda — Soudek, Havíř, Pavel Kumstát, Jakeš, Klimeš, Heš (31. V. Holík) — Mařák (45. Fink), P. Pucher, Plášek — Plch, Haman, Uram — Milan Procházka, Pazourek, Vorel.

kyk | Sobota, 11. září 2004, 13:02 | | [ Pravda o 11.9.2001 - 9/11 truth] Sd�let 


KomentářeVaše jméno
V� e-mail:
URL va�ich str�nek:
Nadpis:
Text: